Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia samochodów - Aktualności - KPP Chodzież

Aktualności

Policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia samochodów

Data publikacji 16.06.2020

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Chodzieży, który wyładował swoją agresję na samochodach, uszkadzając je. Zgodnie z prawem mężczyźnie grozi kara kilku lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek 11 czerwca tuż po godzinie 14.00 w centrum miasta. Nieznany wówczas sprawca uszkodził kilka samochodów stojących przy ul. Żeromskiego. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem sprawy szybko ustalili wandala. To 30-letni mieszkaniec Chodzieży. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia trzech pojazdów, działając publicznie i bez powodu, tym samym okazując rażące lekceważene porządku prawnego. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę blisko 4 tysięcy złotych. Wśród pokrzywdzonych, oprócz osób prywatnyh, jest także Szpital Powiatowy w Chodzieży, którego karetka znalazła sie na drodze przejscia wandala. 

Mężczyzna przyznał się do winy. Tłumaczył swoje zachowanie nadmiarem wypitego alkoholu. Konsekwencje chuligańskiego czynu w takim przypadku wiążą się z zaostrzeniem odpowiedzialności karnej sprawcy.

Prokurator nadzorujący sprawę, po zapoznaniu się z zebranym materiałem, zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru, w myśl którego mężczyzna będzie raz w tygodniu stawiał się w sidzibie chodzieskiej Policji.