Patrole rowerowe w akcji - Aktualności - KPP Chodzież

Aktualności

Patrole rowerowe w akcji

Data publikacji 06.07.2020

Policjanci na rowerach patrolują tereny wokół jezior, ale nie tylko. Sprawdzają także inne miejsca, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i porządek w mieście.

Podczas piątkowej służby na rowerach dzielnicowi odwiedzili plażę w Ratajach oraz kąpielisko przy jeziorze Karczewnik. Kontrole takie podyktowane są zadaniami, jakie stoją przed Policją w związku z zabezpieczeniem sezonu letniego. Stamtąd udali się promenadą jeziora w kierunku centrum. Tym razem obyło się bez mandatów czy to za spożywanie alkoholu, czy zaśmiecanie. Służba na jednośladzie pozwoliła także policjantom na sprawdzenie takich miejsc jak parki, skwery, place zabaw, boiska, a więc wszędzie tam, gdzie lubi gromadzić się młodzież. Policjanci podczas tej służby nie ujawnili żadnych czynów karalnych bądź zachowań świadczących o demoralizacji młodych osób.

Do zadań policjantów poruszających się rowerami należy przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, zapobieganie naruszeniu porządku publicznego oraz zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku. Mundurowi największą wagę przywiązywali do wykroczeń porządkowych, które są najbardziej uciążliwe i szkodliwe społecznie tj. spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecanie czy nieobyczajne wybryki.

  • zdjęcie w kolorze - patrol rowerowy dzielnicowych na promenadzie jeziora Miejskiego
    Patrole rowerowe w akcji