Policjanci z Chodzieży otrzymali przyłbice i maseczki ochronne - Aktualności - KPP Chodzież

Aktualności

Policjanci z Chodzieży otrzymali przyłbice i maseczki ochronne

Data publikacji 07.04.2020

W piątek 3 kwietnia Przewodniczący Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej Powiatu Chodzieskiego przekazał na ręce p.o. Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego chodzieskiej Policji przyłbice. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej uszyli dla policjantów maseczki ochronne. To wyraz uznania, zrozumienia trudnej służby policjantów i wsparcia dla ich bezpieczeństwa osobistego.

Interwencje publiczne, domowe, wypadki, kolizje, zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców, czy podejrzanych o przestępstwa to tylko część zadań, jakie spoczywają na policjantach każdego dnia. W związku z panującą epidemią, zwłaszcza teraz, ich realizacja wiąże się z podwyższonym ryzykiem zakażenia. Dlatego policjanci muszą zachować szczególną ostrożność w kontaktach z obywatelami. W tym celu zostali wyposażeni w maseczki i środki do dezynfekcji, ale także w kombinezony i gogle ochronne.

W ostatnich dniach, w geście solidarności oraz zrozumienia dla trudnej służby policjantów, Przewodniczący Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Polityki Prorodzinnej Starostwa Powiatowego w Chodzieży - Pan Dariusz Gapiński przekazał dla policjantów z naszej jednostki przyłbice ochronne. W poniedziałek 6 kwietnia Pani Małgorzata Staszewska – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chodzieży przekazała chodzieskim policjantom 100 sztuk maseczek ochronnych, wykonanych przez uczestników Warsztatów.

Zarówno przyłbice, jak i maseczki ochronne będą wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie.

Wszystkim osobom, podmiotom zaangażowanym w działania na rzecz bezpieczeństwa naszego powiatu, i tym samym naszej lokalnej społeczności, z tego miejsca serdecznie dziękujemy.