KPP Chodzież

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 2. Ku przestrodze….

  Wczoraj około godziny 16.00 na krajowej 11 w rejonie miejscowości Budzyń doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało rannych, w tym 4 bardzo poważnie. Na miejsce zostały wezwane aż trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zabrały poszkodowane dzieci oraz kierowce samochodu osobowego do szpitali w Poznaniu oraz w Pile.

 3. Uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży insp. Przemysława Dorniaka

  Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, policjantki policjanci i pracownicy Policji oraz zaproszeni goście uroczyście pożegnali odchodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Chodzieży inspektora Przemysława Dorniaka.

 4. Błyskawiczna reakcja chodzieskich policjantów zapobiegła tragedii

  Sierżant Maciej Paczesny oraz posterunkowy Mateusz Maćkowiak z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży uratowali życie młodej kobiety, która nad ranem 9 lipca próbowała przejść przez barierki ochronne, a następnie skoczyć z jednego z wiaduktów w Chodzieży.

 5. Tragiczny wypadek w powiecie chodzieskim

  Wczoraj w powiecie chodzieskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Młoda kobieta w wyniku obrażeń zmarła. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Chodzieska Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 6. Bezpieczeństwo podczas prac polowych

  Okres letni to czas intensywnych prac polowych. Ciągniki i maszyny rolnicze pracują pełną parą. Niestety każdego roku dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nieostrożność oraz nie przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dlatego policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży przez cały czas prowadzą akcję informacyjną, związaną z bezpieczeństwem podczas wykonywania prac w polowych.

 7. XVII Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej przeszedł do historii

  W piątek 9 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Margoninie odbył się „XVII Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej”. Tym razem w obu kategoriach, szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie z Margonina. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla wszystkich tak, by na imprezie nikt się nie nudził. Współorganizatorem i gospodarzem Turnieju był Urząd Miasta i Gminy w Margoninie.

 8. Kolejne wypadki w powiecie chodzieskim

  W poniedziałek w godzinach popołudniowych na krajowej jedenastce doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Policja apeluje o rozwagę na drodze.

 9. Podsumowanie akcji Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego - „NURD”

  30 czerwca zakończyły się wielkopolskie działania „NURD”, których głównym celem było ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach oraz poprawa świadomości kierowców i pieszych w zakresie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Przez trzy dni prowadzonej akcji chodziescy policjanci reagowali 73 razy w związku z popełnianymi wykroczeniami.

 10. Już za kilka dni rusza akcja "NURD" - Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego

  Na wielkopolskich drogach Policja cały czas odnotowuje wysoką ilość zdarzeń drogowych. Najbardziej narażoną na niebezpieczeństwo na drogach kategorią uczestników ruchu są piesi i rowerzyści. Co czwarta osoba, która ginie na drogach to pieszy, a co piąta osoba ranna biorąca udział w zdarzeniu drogowym, to również niechroniony uczestnik ruchu drogowego. W związku z tym, w dniach 28 - 30 czerwca w całej Wielkopolsce rusza akcja, której zadaniem jest eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego.