KPP Chodzież

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna "Moja Komenda"
Dopalacze
Dajemy dzieciom siłę

Najczęściej czytane

 1. Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży

  Starszy Posterunkowy Dawid Janka, policjant Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę podejrzanego o próbę kradzieży kół z jednego z samochodów zaparkowanych przy ulicy Reymonta.

 2. Karambol w Budzyniu

  W piątek nad ranem w Budzyniu doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Na drodze powiatowej zderzyło się kilka samochodów. Na szczęście nikt nie zginął. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

 3. Uroczysta zbiórka z okazji pożegnania Komendanta Komisariatu w Margoninie

  Decyzja o zakończeniu służby w Policji i przejściu na emeryturę dla każdego policjanta jest z pewnością jedną z najtrudniejszych w życiu. W przypadku asp. sztab. Jacka Walerowskiego nie mogło być inaczej. 34 lata, które poświęcił służbie to ogrom czasu, w trakcie którego był świadkiem wielu zmian zachodzących nie tylko w Policji. To również wiele pokoleń młodych policjantów, dla których przekazana wiedza i doświadczenie stanowiły najlepszą naukę policyjnego rzemiosła.

 4. Złodziej samochodów zatrzymany

  Dzięki współpracy z kolegami z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, chodziescy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży 3 samochodów z terenu powiatu chodzieskiego. Odzyskany został również jeden ze skradzionych pojazdów.

 5. Policjanci podsumowali rok 2016

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży podsumowali swoją prace w minionym 2016 roku. Odnotowano 750 przestępstw kryminalnych tj. o 145 mniej niż w roku 2015. Na drogach powiatu doszło do 29 wypadków drogowych, w których co najważniejsze nie zginęła ani jedna osoba.

 6. „Dzień odblasków” w powiecie chodzieskim

  25 stycznia 2017 roku na terenie całego kraju przeprowadzone zostały działania profilaktyczne pod nazwą „Dzień odblasków”. Ponadto policjanci chodzieskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili kontrole pojazdów ciężarowych.

 7. Dyżurny chodzieskiej komendy ratuje życie 8-letniej dziewczynki

  Oficer dyżurny komisarz Agnieszka Madera - Łokietek słucham... W ten sposób rozpoczęła się rozmowa telefoniczna, która jak się okazało, być może zapobiegła tragedii 8- letniej dziewczynki.

 8. Podsumowanie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie chodzieskim

  Już od ponad pół roku na terenie powiatu chodzieskiego funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwala w łatwy sposób przekazać policjantom informację o występowaniu zagrożeń, które w odczuciu lokalnej społeczności mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Równocześnie zachęcamy wszystkich do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w przypadku, gdy chcemy poinformować służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo o występującym w danym miejscu zagrożeniu.

 9. Bezpieczne ferie zimowe 2017

  Już w najbliższy poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe. To radosny czas dla wszystkich młodych mieszkańców naszego powiatu. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży w okresie poprzedzającym zimowy wypoczynek spotykają się z młodzieżą oraz rodzicami informując o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas ferii.

 10. Policyjny pościg

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży 10 grudnia br. zatrzymali kierowcę, który kierował pojazdem będąc pod wpływem amfetaminy. Do zatrzymania doszło po kilkunastokilometrowym pościgu. Nie jest to jedyny grzech na koncie 25-latka powiatu chodzieskiego.